Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Kasa BMW M5 Ring’de Görüldü

Bavyera’lı, lüks sedan ve hızlı modeli olan BMW M5‘i yeniliyor. Yaptığı geliştirmelerle sık sık casus kameralara pozlar veren 2018 yeni kasa BMW M5, bu sefer Nürburgring pistindeki testi sırasında yeniden kameralara yakalandı.

2018 Yeni Kasa BMW M5

2018 yeni kasa bmw m5 f90 olarak gelmesi planlanan bu hızlı otomobil, teknik anlamda ciddi yeniliklerle gelecek. Nürburgring pistindeki videoya kulak verdiğimiz de ortaya çıkan ses V10’un tınısı gelse de Alman firmanın geliştirilmiş V8 ile yola devam etmesi bekleniyor.

Bildiğiniz üzere şuan yollarda olan son nesil bmw m5 kaputu altında 4.4 lt V8 çift turbo beslemeli 560 ps güç üreten motor yer alıyor. Fakat BMW motor hacmini aynı bırakıp daha fazla güç üreten motorla kullanıcısına bu özel aracın yeni modelini ortaya çıkaracak. Yani beklenen ünite 4.4 lt V8 bi turbo olacak ve 600 PS üzerinde güç üretecek. Bu sayede yeni kasa bmw m5 0-100 km/s 4 saniye altına inmesi bekleniyor. Tabi bu kadar iddialı değişimi yani 4.3 saniyeden çok daha iyi değeri yapabilmesi güç artışı ile yeterli olmayacaktır. Bu yüzden yeni bmw m5‘te 100 kiloya kadar hafifleme bekleniyor. Zaten bu iki önemli yenilik sonrasında aracın sahip olacağı performans verileri çok iddialı olacak.

Şimdilik 2018 yeni kasa bmw m5 f90 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git