Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Jeep Cherokee Geliyor

Amerikan SUV dünyasının en özel araçlarından birisi olan Jeep Cherokee, yeni yüzüyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Makyajlı Cherokee olarak lanse edilmesi beklenen araç, prototip versiyonuyla testte iken casus kameralara yakalandı. İşte detaylar…


2018 Yeni Jeep Cherokee Özellikleri

Jeep Cherokee, 1974 yılında SJ kodlu kasasıyla yollara çıkmıştı. 1984 yılındaki ikinci nesil ile daha geniş pazara açılan araç, 2001 yılında üretim bandına giren üçüncü nesil KJ kodlu kasasıyla yoluna devam etti. 2007 yılında 4. jenerasyonuna kadar genel tasarım yapısının dışına çıkmayan Cherokee, 2014 yılında üretilen KL kodlu 5. nesil modeliyle ezber bozarak çok farklı bir tasarım diliyle üretildi. Açıkçası bu aracı ilk günden itibaren sevemedim. Daha önce testini de gerçekleştirip yakından tanıma fırsatı buldum ama tasarım diline alışamadım. Birçok Jeep kullanıcısı da bunu yadırgadı. Belki de gelmiş geçmiş en çirkin Jeep üyesiydi. Fiat grubu bünyesinde yer alan Jeep, buna bir son vermek adına aracı yenilemeye gitti.

2018 Yeni Jeep Cherokee Ne Zaman Çıkacak?

Makyajlı 2018 Yeni Jeep Cherokee‘nin ilk modelleri üretim bandından indi ve test için yollarda geziyor. Çokça eleştirilen ön tasarımla birlikte arka yapıda da belirgin farklılıkların yapıldığını düşünüyorum. Bu konuda ailenin küçük modellerinden Yeni Compass’ı referans alarak bu sefer şık tasarıma sahip Cherokee geleceğini ümit ediyorum. Özellikle far yapısındaki değişim mutlaka yapılmalı ve arka tasarıma da belirgin dokunuşlar gerekli.

Şimdilik 2018 Yeni Jeep Cherokee hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeleri sürekli takip ediyorum. Yeni bilgiler oldukça paylaşacağım. Haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git