Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Ferrari Portofino Teknik Özellikleri Açıklandı

Ferrari’nin yeni GT modeli Ferrari Portofino tanıtıldı. Tasarım olarak kendine hayran bırakan, çıkarılabilen tavanıyla cabrio keyfini yaşatan bu araç, sahip olduğu turbo motoruyla da performans isteğini karşılıyor. Buyurun aracı yakından tanıyalım.

2018 Yeni Ferrari Portofino Teknik Özellikleri

Yeni Ferrari Portofino, İtalyan markanın cabrio ve coupe formunu bir arada sunduğu eşsiz GT modellerinden birisi oldu. Kalbinde 2016 ve 2017 yıllarında kendi kategorisinde ödül alan 3.9 litrelik V8 turbo beslemeli motora yer veren İtalyan mühendisler, arkadan itişli bu araçta % 46-54 ağırlık dağılım oranını yakalamışlar. Ferrari Portofino, markanın 3. nesil elektronik kilitli arka diferansiyel sistemi ve EPS adlı geliştirilmiş elektronik destekli direksiyon sistemine sahip. Bu sayede diferansiyel sistemiyle daha iyi yol tutuşu sağlanırken elektrikli direksiyon olmasına karşın üst seviyede sürüş hissiyatı sunulmaya çalışılıyor. Teknik verileri yazının devamında vereceğim için bu kısımda fazla detaya girmeyeceğim.

2018 Yeni Ferrari Portofino Fiyatı

2018 Yeni Ferrari Portofino, sadece dışındaki çekiciliği ve güç motoruyla değil yaşam alanıyla da ilgileri üzerine çekiyor. Gösterge panelindeki analog devir saati yine yerini almış. Onun sağında ve solunda dijital bilgi ekranları yer alıyor. Direksiyon simidi yine bir Ferrari’ye yanaşır şekilde tasarlanmış. Hemen arkasındaki pedal shiftler enfes görünüyor. Kokpitte 10.2 inçlik dokunmatik ekranı dikkat çekiyor. Geri kalan kontrol elemanları da oldukça şık ve sade şekilde yerleştirilmiş. Deri işçiliğinin üst seviyede kullanıldığı Portofino da, 18 yollu elektrikle ayarlanabilir spor deri koltuklar kullanılmış. Aracın yaşam alanı hakkındaki bilgiler de bu kadar.

2018 Yeni Ferrari Portofino Kokpiti

Ferrari’nin bu yeni harikasını 14 Eylül 2017’de başlayacak olan 2017 Frankfurt Motor Show da görebileceğiz. O zaman araç hakkındaki merak edilen bazı bilgiler daha öne çıkacaktır. Şimdilik aktaracağım bilgiler bu kadar. Son olarak teknik verilere ve fotoğraflara bakalım

Ferrari Portofino Teknik Özellikleri
Motor: 3.9 litre V5 600 ps 591 beygir 760 nm tork (turbo benzinli)
Şanzıman: 7 ileri otomatik şanzıman
Performans: 0-100 km/s: 3.5 saniye – Maksimum hız: 320 km/s
Yakıt Tüketimi: Ortalama / Co2: 10.5 / 245 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4586 mm / 1318 mm / 1938 mm

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git