Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Chevrolet Corvette Carbon 65 Edition Tanıtıldı

Chevrolet Corvette, 65. yılını özel bir makina ile kutluyor. 1953 yılından beri yollarda olan ve 7. jenerasyonu ile satışta bulunan Corvette, önümüzdeki yıl 65 yılı devirecek. Birçok markanın yaptığı üretim yıllarını baz alarak da ortaya çıkardığı özel versiyonlarına Amerikalı firma Yeni Chevrolet Corvette Carbon 65 Edition ile dahil oluyor. Adından anlaşılacağı üzere karbon fiberin temel alınarak ve 65. yılın vurgulanarak geliştirilmiş bir araç karşımızda duruyor. Bakalım detaylarında neler var?

Yeni Chevrolet Corvette Carbon 65 Edition

Corvette Carbon 65 modelini Grand Sport 3LT ve Z06 3LZ adlı iki farklı kasa tipi ile kullanıcıya sunan ABD’li üretici, dışta belirgin değişimler yapmış. Bunlar arasında karbon fiber malzemeden yapılmış olan ön tampon eki, yan etekler ve bagaj üstü spoyler yer alıyor. Mavi rengi ince detaylara alan Chevrolet, yan eteklerin biraz üstüne, sağ ve sol ön çamurlukların üzerine Carbon 65 Edition çıkartmasını uygulamış. Öte yandan bu mavi tonun vurgulanması brembo kaliperler ile de yapılmış. Ayrıca Siyah jantların göbek kısmında “Carbon” malzeme üretimi kapak yerleştirilmiş. Bu küçük detay bile bir başka durmuş. Öte yandan aracın kapısını açtığınız an kapı eşiklerinde yine “Carbon 65 Edition” vurgusu dikkat çekiyor. Ayrıca siyah deri koltuklarda mavi detaylarında işlendiğini belirteyim.

Yeni Chevrolet Corvette Carbon 65 Edition Fiyatı

2018 Yeni Chevrolet Corvette Carbon 65 Edition modelini Amerika’da sahip olmak isteyenler yaz ayını bekleyecekler. Ayrıca 15.000 dolar farkı da ödemeye hazır olsunlar. Ülkemiz içinde bu yılın sonuna özel siparişle getirileceğini düşünüyorum. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git