Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni BMW i8 Protonic Frozen Yellow Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

BMW’nin elektrikli otomobil dünyasında en önemli başarılarından birisi olan İ8, geçtiğimiz günlerde çok özel bir modeliyle tekrardan karşımıza çıktı. BMW i8 Protonic Frozen Yellow lanse edilen bu aracı buyurun yakından tanıyalım.

2018 Yeni BMW i8 Protonic Frozen Yellow Özellikleri

BM”nin uzun süren ARGE’sinin ürünü olan BMW i8, 2014 yılında karşımıza çıktığı zaman çok ilgi görmüştü. Hem elektrikli hemde benzinli motora sahip olan araç o günden bu zamana kadar kendi sınıfında fazlasıyla yer edindi. Henüz yeni kasasından haber olmasa da ara ara özel serileri çıkarılıyor. Yeni BMW i8 Protonic Frozen Yellow modeli de bunlardan birisi olarak tanıtıldı. Bu aracın diğer İ8 modellerinden farkı rengi oluyor. Birde “Protonic Frozen Yellow” vurgusunun belli başlı bölgelerde yerleştirilmiş olması. Mesela kapı eşikleri bu alanlardan birisi. Onun dışında farklılık görünmüyor. Yine üzerinde 20 inç jantlar yer alıyor ve her bir detayı bildiğimiz güncel BMW İ8.

2018 Yeni BMW i8 Protonic Frozen Yellow Teknikl Özellikleri

Bmw i8 protonic frozen yellow kaputu altında değişim olmamış. 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motorun üzerine inşa edilen sistem, yine 362 ps güç üretiyor. Fakat iki ayrı motoru ele alacak olursak benzinli motor tek başına 231 ps 320 nm tork güce sahip. Elektrikli ünite ise 130 ps 250 nm tork güç üretiyor. Hibrit motorlu BMW İ8 sahip olduğu gücü yola aktardığı zaman 0-100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlarken 250 km/s son hıza ulaşabiliyor.

2018 Yeni BMW i8 Protonic Frozen Yellow aktaracağım bilgiler bu kadar. Sırada aracın görselleri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git