Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Audi S6 Görüntülendi

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Audi’nin E segmentindeki hızlı sedanı yeni yüzüyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2018 Yeni Audi S6, Nürburgring’de prototip modeliyle testte görüntülendi ve kendisini bekleyenleri heyecanlandırdı. C7 kodlu güncel neslin makyajlı versiyonu mu yoksa yeni jenerasyon mu geleceği belli değil. Fakat aracın hatları yeni nesil audi a8 modeline çok benziyor. Büyük bir ihtimal C8 kodlu Audi S8 modeline bakıyoruz. İşte detaylar…

2018 Yeni Audi S6 Ne Zaman Çıkacak?

Audi S6, 1994 yılında C4 koduyla piyasaya sunuldu. Amaç belliydi. A6 modelinden daha sportif ve daha güçlü sedan yapmaktı. Bunu 4.2 litrelik V8 motorla Almanlar çok iyi şekilde başardı. Aradan fazla zaman geçmeden, 5 yıl sonra, bu sefer C5 kodlu ikinci nesli yine aynı hacimle ürettiler. İlgi gören bu araç bana göre en şık versiyonunu 2006 yılında C6 kodlu kasayla çıkardı. 5.2 litrelik V10 motor kullanıldı. Bu ünite, Lamborghini Gallardo ile ortak kullanılan motordu. 2012 yılına geldiğimizde C7 kodlu kasa çıktı ve bu sefer 4.0 litrelik V8 motora geçiş yapıldı. Hacim küçüldü ama çift turbo motorun ürettiği 450 ps güç ve daha hafif kasa, audi s6’yı daha kısa sürede üst hızlara taşımayı bildi. Tabi bununla birlikte yakıt tüketimi de düştü. Vee 2018 yılına çok az bir zaman kala kamuflajlı Audi S6 karşımıza çıktı. Ağzına kadar gizem dolu olan bu araç, yeni nesil S6‘nın habercisi olabilir.

2018 Yeni Audi S6

Kamuflajlı olarak görüntülenen Yeni Audi S6, V8 homurtlularıyla iç çektiriyor. Fakat motor gücü ve gizlenen tasarım detaylarıyla da kendisini merak ediyoruz. Aracın teknik verileri ve yollara ne zaman çıkacağı hakkında net bilgi yoktur. Fakat 2018 yılı içerisinde üretim bandından inip 2018 sonbaharında tanıtılacağını öngörüyorum. O zamana kadar herhangi gelişme olursa paylaşmaya devam edeceğim. Şimdilik aracın fotoğraflarına ve Nürburgring pistindeki videosuna bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git