Oto Kokpit

2018 Jeep Wrangler, Euro NCAP’te Çuvalladı

2018 Jeep Wrangler, Euro NCAP’te Çuvalladı

Jeep ailesinin en özel araçlarından birisi olan Wrangler, klasik tasarımı ile kendine has SUV olmak özelliği taşıyor. Kimi kesim çok severken kimileri de görünüşünü çağ dışı buluyor. Fakat o hala en iyi arazi araçlarından birisi. Jeep Wrangler arazi de iyi olduğu kadar güvenli mi? sorusuna cevap vermek için Euro NCAP testlerine girdi ve fena çuvalladı. İşte detaylar…


2018 Jeep Wrangler Euro NCAP

2018 Jeep Wrangler, Avrupa’nın en saygın güvenlik otoritesinde o kadar kötü performans sergiledi ki zorla tek yıldızı alabildi.

Daha detaylara inelim. 2018 Jeep Wrangler Sahara ile teste giren araç; Yetişkin yolcu da 50 puan, Çocuk yolcu da 69 puan, Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları kategorisinde 49 puan ve Güvenlik yardımcısında ise 32 puan aldı. Güvenlik yardımcısı kısmını anlıyorum. Çünkü araçta birçok aktif güvenlik sistemi bulunmuyor. Fakat Yetişkin ve Çocuk yolcu puanları oldukça düşük.

Kısaca yapılan testler sonucunda Jeep Wrangler Sahara için Euro NCAP sadece 1 yıldız verdi. Böylece 2018 yılının en güvensiz ikinci aracı oldu. Öyle ki yeni Suzuki Jimny bile 3 yıldız almıştı. Hadi testin videosuna geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }