Oto Kokpit

2018 Ford Focus’a Euro Ncap’ten Tam Not

2018 Ford Focus’a Euro Ncap’ten Tam Not

2018 Euro Ncap testleri açıklanmaya başlandı. Dördüncü nesil Ford Focus’u testlere alan değerlendirme kuruluşu, araç üzerinde uyguladığı testleri 4 temel başlıkta puanlandırdı ve bunların sonucunda Ford Focus 5 yıldızı almayı başardı. İşte detaylar…


2018 Ford Focus (MK4) Euro Ncap

2018 Ford Focus, geliştirilen özellikleri ile geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Sizlere bu aracı detaylıca anlatmıştım. Üstün sürüş destek sistemleri ile donatılan yeni Focus, Euro Ncap ekibinin karşısında 1.0 litre turbo benzinli motoru ve Trend donanım paketi ile çıktı. Yani en alt paketle testlere girdi.

Test sonuçlarına baktığımızda 2018 Ford Focus; Yetişkin yolcu da 85, Çocuk yolcu da 87, geçe sene Yaya güvenliği olarak geçen bu sene ise “Zarar Görebilecek Yol Kullanıcıları” başlığı altında değerlendirilen güvenlik aşamasında 72 puan ve son olarak Güvenlik yardımcısında ise 75 puan alarak testlerden 5 yıldızla ayrıldı.

2012 yılındaki testi baz aldığımızda Yetişkin yolcu da 7 puan gerileyen yeni kasa Focus, Çocuk yolcu da 5 puan, Güvenlik yardımcısında ise 5 puan artış yakalamış ve Yaya güvenliği aynı kalmış. Tabi bu testlerin geçen 6 sene içerisinde daha da zorlaştığını unutmamak lazım. Buna rağmen Focus iyi performans sergilemiş.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }