Oto Kokpit

2017 Yeni Vw Crafter ve MAN TGE Aynı Platformda Üretilecek

Geçtiğimiz günlerde Alman ekolü Volkswagen, ticari sınıfta yüzüm eskimeye başlayan Crafter modelinin ikinci jenerasyonunu duyurmuştu. Tasarım olarak tepeden tırnağa yenilenen ve güncel rakipleri ile daha sıkı rekabet edebilecek görünüme kavuşan 2017 yeni vw crafter şimdi de aynı platform da MAN TGE ile yollarda olacak.

2017 Yeni MAN TGE Teknik Özellikleri

Bir başka Alman firması olan MAN, ürettiği otobüs ve kamyonlarla tanıyoruz. Yeryüzünün en eski endüstriyel araç üreticilerinden birisi olan bu köklü firma, ticari sınıfa yıllardır hizmet sunuyor. Bu hizmeti artık bir alt birimlere de yaymak için portföyüne biraz daha küçük araçları düşünen ve Volkswagen ile ortaklıklarının 2017 yılında Crafter ile aynı platforma sahip araçla gerçekleştiren üretici, bunun açıklamasını geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurdu.

2017 yeni man tge modelini ikinci nesil crafter ile tasarımsal olarak aynı üretecek olan MAN, boyutsal anlamda üç farklı uzunluk (7388 mm, 6833 mm, 5983 mm) ve yine üç farklı yüksekliğe sahip (2800 mm, 2575 mm, 2340 mm) olarak kullanıcıya sunacak. İki farklı dingil mesafesi ile üretilen yeni man tge için 2.0 TDi ünite ile 102 ps, 122 ps ve 140 ps güç birimleri ve birde 2.0 BiTDi 177 ps güç üreten ünite kullanılacak. Son güç biriminin 4Motion yani dört tekerden çekiş sistemi ile sunulacağı bilgisini de ek olarak vermiş olayım. 2017 yeni man tge için 6 ileri düz vites ve 8 ileri otomatik şanzımanın da sunulacağını notlarımız arasına alalım. Bu ticari aracın 3.0 ton ile 5.5 ton aralığında yükleme kapasitesine sahip versiyonları olacak.

Peki 2017 yeni man tge ne zaman satışa sunulacak?
MAN tarafından yapılan resmi açıklamaya göre ilk Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollanda için 2017 yılı Nisan ayı belirtildi. Diğer Avrupa ülkeleri için ise Sonbaharda teslimatların yapılacağı söyleniyor. Büyük bir ihtimal Türkiye pazarına 2017 yılının 3. çeyreğinde giriş yapacaktır. Yeni bilgiler düşmeye başladıkça aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Hakan TEZCAN dedi ki:

  MAN TGE Okul Paketi almak istiyorum 22+1 koltuk olarak satışa sunulacakmı özellik secenekleri mevcutmudur.

 2. skrotbiler dedi ki:

  mercedesin bu pazardaki tek olmasını bitirecek bi araç gibi görünüyor

 3. İSMAİL ELA dedi ki:

  bu aracı biz ne zaman alabilecegiz kesin tarihi belimi fiyatı kac tl olacak.

  1. Hakan TEZCAN dedi ki:

   MAN TGE TÜRKİYE de ne zaman satışa çıkacak ANTALYA /ALANYA da Yetkili Servisi olacakmı?
   Saygılarımla.
   Hakan TEZCAN

  2. SERDAL KİRAZLI dedi ki:

   Henüz bilgi alan olmadı mı?

] }