Sürücü Kursları Rehberi

Karşınızda Makyajlı 2017 Yeni Volkswagen Golf 7

Volkswagen Golf serisinin son temsilcisi olan MK7 için yolun sonu geldi diye beklerken Alman firma daha önce bizlere makyajlı vw golf 7 ile yola devam edeceğinin sinyallerini vermişti. Fakat resmi bir bilgi yayınlamamıştı. Fakat bugün itibariyle ilk bilgiler gelmeye başladı. Hatta bugün resmi tanıtımı yapılacak. Tanıtım öncesinde makyajlı golf 7‘nin fotoğrafları sızdırıldı. İşte detaylar…

Makyajlı Volkswagen Golf 7 R
Kompakt hatchback sınıfın en önemli üyelerinden birisi olan Volkswagen Golf, 7. jenerasyonunu makyajlayarak ile yola devam etmeye hazırlanıyor. MK8’i beklerken bu adımın gelmesi bir sonraki üyenin gelişini en az 1.5 yıl erteleyecek. Şuan konumuz Makyajlı 2017 Yeni Volkswagen Golf 7. Şimdilik net bilgiler yok. Fakat fotoğraflara baktığımızda tasarımsal olarak önde far ve ızgara yapısı, arkada ise stop grubu belirgin olarak değişimin detaylarını gösteriyor. Kokpitte ise dijital gösterge paneli ve yeni multimedya ekranı en büyük değişim olarak öne çıkıyor. Fakat asıl yeniliklerin detayları için biraz daha beklememiz lazım. Aracın resmi fotoğrafları aşağıda yer alıyor. Tanıtım, Türkiye saati ile 13.30 da başlayacak. Youtube üzerinden canlı yayın yapılacak. Bilgiler netleştikçe gün içerisinde yazıyı güncelleyeceğim.

Dıştaki değişimler
Yenilenen Makyajlı Volkswagen Golf 7’nin far yapısı ve stop grubundan bahsetmiştim. Bunun dışında ön ve arka tampon genel yüzü ele alınmış ve yeni egzoz çıkışları ile GTi ve R versiyonlarında daha dinamik görüntü sağlanmış. Fakat bana soracak olursanız değişimin dıştaki en büyük detayları tamponlarda ve ondan da daha belirgin olarak led gündüz farlarına sahip yeni tasarımlı farlarda olmuş.

İçteki değişimler
Yaşam alanına geçtiğimiz zaman bizi üç farklı boyuttaki ekran öne çıkıyor. Birisi 6.5 inç, diğer 8 inç ve en büyüğü ise 9.2 inç boyuttaki multimedya ekranları oluyor. Bu dev ekranda çift usb portu, sd kart ve aux girişleri ile multimedya deneyimi zirvede tutuluyor. Buna ek olarak Volkswagen firmasının makyajlı golf 7 de 10 GB SSD kapasitesi özelliği de sunulacak. Son olarak ise 12.3 inçlik dijital gösterge panelinin olacağını da belirteyim. Zaten yeni bilgiler oldukça paylaşmaya devam ederim.

Motordaki değişimler
Motor konusunda en belirgin yenilik 1.5 litrelik TSi benzinli ünite öne çıkıyor. 150 ps 250 nm tork güç üreten bu motorun ortalama yakıt tüketimi 4.9 litre olarak açıklandı. Buna ek olarak 1.4 TSi 125 ps diğer ünitenin yerini 1.5 TSi 130 ps yer almış ve 0.3 litre daha düşük yakıt tüketimi sağlanmış. Son olarak ise Golf GTI modeli 230 PS gücü 245 PS’e yükseltilmiş. Dizel üniteler hakkında da yeni bilgiler gelecek. Fakat bugünkü tanıtımdan sonra açıklanan bilgiler bunlar. Fotoğrafları güncelledim. Yeni bilgiler oldukça paylaşmaya devam edeceğim…

2017 Yeni Volkswagen Golf 7 Tanıtımı

Etiketler:

Karşınızda Makyajlı 2017 Yeni Volkswagen Golf 7 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet arif yılmaz dedi ki:

    çok güzel olmuş

  2. mehmet arif yılmaz dedi ki:

    makyajlı golf ne zaman hangi ayda satışa çıkacak

Sayfa başına git