2017 Yeni Mazda MX-5 RF Tanıtıldı

otokokpit instagram

Mazda’nın efsanevi roadster modeli MX-5, metal tavanlı versiyonu olan Yeni Mazda MX-5 RF ile yollara devam ediyor. Tasarımsal olarak büyük değişim yoktur. Fakat metal tavan, araca görünüş anlamında paha katmış ve daha ilgi çekici kılmış. İşte detaylar…

2017 Yeni Mazda MX-5 RF Özellikleri

Yeni Mazda MX-5 RF, güncel versiyona göre en belirgin farkını metal tavanı ile ortaya koyuyor. Tabi bu sefer manuel olarak tavanı kapatmıyorsunuz. İşlem tuşa vereceğiniz komutla elektrikli sistemle yapılıyor. Hard Top MX-5 RF, sahip olduğu yeni yapıdan dolayı tavan yüksekliği 5 mm artmış. Bu arada açılan tavan bagajı kısıtlamıyor. Bağımsız bagaj alanı oluşturulmuş. Yani tavan açıldığı zaman bagaj hacminden çalmıyor. Ayrı kısıma katlanıyor. Bu araçta gösterge panelinde yer alan 4.6 inçlik TFT lcd ekran dikkat çekiyor. Bu araçta anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, nappa deri koltuklar, kırmızı dikiş detayları, renk olarak kişiselleştirilebilir kokpit ve kapı iç kısımları da yer alıyor. Yeni Mazda MX-5 RF kaputu altında farklılık yok. 1.5 litre ve 2.0 litre motor seçeneklerine 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanlar eşlik edecek.

2017 Yeni Mazda MX-5 RF Teknik Özellikleri

Belli ki Japonlar Mazda MX-5 RF için ayrı mesai harcamış. Daha önce bu aracı yakından incelemiştim. Keşke bazı bölgedeki düşük malzeme kalitesini de artırsalar. Çünkü nappa deri koltuklarla kullanıcıyı ağırlarken bazı malzemelerin kalitesini düşürmesi can sıkıcı. Mesela makyaj aynasındaki düşük seviye çok dikkatimi çekmişti. Umarım bu eksiklerini de makyajla tamamlar ve MX-5 efsanesi daha kaliteli şekilde varlığını devam ettirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
kütahya evde masaj mersin evde masaj diyarbakır evde masaj sakarya evde masaj muğla evde masaj