Sürücü Kursları Rehberi

2017 Yeni Mazda CX-8’in İlk Fotoğrafı İnternete Düştü

Mazda’nın premium sınıftaki yeni temsilcisi yeni mazda cx-8 detaylanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde markanın basın bölümünden bir takım bilgiler ve ilk fotoğraflar paylaşıldı. 7 koltuklu oturma düzeni, yeni dizel motoru ve şık tasarım yapısıyla yollara çıkmak için gün sayan bu aracı buyurun yakından tanıyalım.


2017 Yeni Mazda CX-8

Mazda, premium SUV sınıfına 2015 yılında CX-9 modelini sunmuştu. Fakat bunu Amerika pazarı için üretti. Şimdi ise sıra Avrupa’ya geldi. Volkswagen Touareg, Kia Sorento, Hyundai Santa Fe gibi araçlarla boy ölçüşecek olan 7 koltuklu Mazda CX-8, diğer aile üyeleri gibi iddialı tasarıma ve sınıfında olması gerektiği gibi ölçülere sahip. Japon firma 2017 Yeni Mazda CX-8 temel teknik özelliklerini de paylaştı. 4900 mm uzunluğa, 1840 mm genişliğe, 1730 mm yüksekliğe ve 2930 mm aks aralığına sahip aracı Amerika pazarı için üretilen CX-9 ile kıyaslayacak olursak, CX-9 daha büyük kalıyor (CX-9 boyutları: 5.065 mm uzunluk, 1905 mm genişlik ve 1753 mm yükseklik).

2017 Yeni Mazda CX-8 Ne Zaman Çıkacak?

Tabi tek bilgi bunlar değil. Mazda firması, yeni cx-8 için 2.2 litrelik SKYACTIV-D yeni nesil turbo dizel motorunu 6 ileri SKYACTIV-DRIVE adlı otomatik şanzımanla sunuyor. Peki ne zaman yollara çıkacak? Japon firma tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 Yeni Mazda CX-8, bu yılın sonuna doğru satışına başlanması hedeflenmekte. Tahminimce Eylül ayındaki Frankfurt otomobil fuarında lansmanı yapılır ve Avrupa geneli için fiyatlanması gerçekleştirilip satışına başlanır. Şimdilik bu kadar bilgi aktarabiliyorum. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim. Haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git