Sürücü Kursları Rehberi

2017 Yeni Kasa Suzuki Swift Geliyor

B segmentinin en tatlı yüzlerinden Swift 4. jenerasyonu ile geliyor. Japonların 6 yıldır değiştirmediği bu popüler modeli, sonunda güncelleniyor. Geçtiğimiz günlerde internete düşen 2017 Yeni Kasa Suzuki Swift fotoğrafı ile gündeme gelen otomobil, tepeden tırnağa yenilik yaşadı. Hakkında fazla bilgi yoktur. Fakat sizler için yine özel detayları derledim. Sizleri yazının devamına alayım…


2017 Yeni Kasa Suzuki Swift

Yeni kasa swift üzerine konuşacağız. Fakat bugünlere nasıl geldi, önce onu bilmek lazım.
İlk swift’in kökeni 1983 yılına kadar dayanıyor. Onu şuan yollarda görmek çok zor. Fakat ikinci kasayı görebiliyoruz. Onun üretimi 1989-1995 yılları arasında oldu. 1.3 litrelik 101 ps güç üreten GTi modeli hala efsanedir. Fakat yaygın olarak bilinen ve mk4 kasa olarak geçen Swift, 2005 yılında yollara çıktı. Hani üniversite bahçelerinde sıkça gördüğümüz şu küçük motorlu ve 4×4 olan hayret edilesi minik araç vardı ya, işte onlardan bahsediyorum. Zamanının en çok konuşulan aracı oldu. Avrupalı rakiplerinin çok önünde bir araçtı. Bunu tabi ki 1.3 litrelik motoru ile değil o ünite de sunulan dört tekerden çekiş sistemine borçluydu. Ayrıca performans serisini de 1.6 litrelik 125 ps güce sahip versiyonu ile devam ettirdi. Takvimler 2010 yılını gösterdiğinde ise 4. jenerasyon yollara çıktı. Aslında her ne kadar 5. kasa olarak tanıtılsa da bir öncekine fazlaca benziyordu. Fakat Euro Ncap’ten 5 yıldız alması, daha şık tasarımı ve bu seferde 1.2 lt 94 ps ünite de 4×4 seçeneğinin yer alması, bu aracı yine rakiplerine göre farklı kıldı. Vee takvimlerden bir yıl daha düşüyor. 2017’ye girmeye az bir zaman kala suzuki swift mk6 kendini gösterdi.

2017 Yeni Kasa Suzuki Swift Türkiye

Suzuki swift yeni kasa 2017 modelinin aşağıdaki birkaç görseli dışında net olan bilgiler yok. Fakat önümüzde rehber niteliğinde iki model var. Birisi yeni baleno, diğeri de yeni vitara. İkisinde de kullanılan adlı boosterjet motor var. Bu iki ünitede yeni nesil swift için kullanılacak olan muhtemel motorlar arasında yer alıyor. Mesela Baleno’da kullanılan 1.0 lt 3 silindirli motorda 90 ps 160 nm tork güç üreten ünite ilk ihtimal oluyor. Fakat daha güçlü versiyonu 1.4 litre 4 silindirli 140 ps 220 nm tork güç üreten seçenek olacak. Büyük bir ihtimal bu ünite performans serisi için kullanılacak.

2017 Yeni Kasa Suzuki Swift Özellikleri

Tabi bunlara ek olarak 1.2 litre 90 ps 120 nm tork güç üreten atmosferik benzinli motorunda yer alacağını düşünüyorum. Fakat 4×4 seçeneğini buna mı yoksa başka bir motorla mı sunarlar, orası net değil. Bir tahminimde dizel üniteden yana olacak. Biliyorsunuz Japonlar köklü değişiklikleri Alman rakipleri gibi sıkça yapmaz. Şuan yollarda olan son nesil swift için sunulan 1.3 litrelik DDiS adını verdiği turbo dizel ünite var. İşte bu seçenek üzerinde çalışıp Euro 5’ten çıkarıp Euro 6 normlarına uygun hale getirilip Avrupa pazarı için değerlendirilebilir.

Bunun dışında teknolojik ve bazı konfor özellikleri de 2017 suzuki swift modelinde yer alacaktır. Fakat şuan o konuda net bilgi yok. Araç hakkındaki gelişmeleri sürekli takip ediyorum. Gelişmelerden haberdar olmak için facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git