Oto Kokpit

2017 Yeni Kasa Renault Scenic Tanıtıldı

MPV sınıfının güçlü isimlerinden Renault Scenic, yenilenen yüzüyle 2016 Cenevre auto show’da tanıtıldı.

2016 Ocak ayının sonunda sizlere duyurusunu yaptığım 2017 Yeni Kasa Renault Scenic için artık daha detaylı konuşabiliriz. Yeni espace modelini büyük bulanlar için daha kompakt yapısı ile alıcı bekleyecek olan yeni scenic dördüncü jenerasyonu ile yollarda yer alacak. Fuardaki dünya lansmanı ile birçok detayı elime ulaşan aracı yakından tanıyalım.


2017 Yeni Kasa Renault Scenic

2017 yeni renault scenic, için az önce espace modeline nazaran kompakt yapıda olduğunu söylesem de 3. kasaya göre hacim anlamında ciddi artışlar yaşamış. Uzunluğu 4406 mm (+40 mm), genişliği 1865 mm (+20 mm), yüksekliği 1653 mm (+13 mm) ve dingil mesafesi 2734 mm (+32 mm) olarak değişim yaşana araç, parantez içindeki değerler kadar önceki modeline göre artış yaşamış. Bu durumda akıllara gelen ilk soru işareti diz mesafesi ve yükleme kapasitesi oluyor. Öyle ki bu araçların en belirgin amaçlarından birisi geniş ailelere hizmet etme ve onların çokça yüklerini içinde barındırmak olduğu için hacim anlamındaki artışlar, yeni renault scenic modelini bekleyenler için mutluluk verici olacak. Bu bağlamda dingil mesafesindeki +32 mm artış ile 457 litrelik bagaj hacmi yeni nesil scenic’te 572 litre olarak yansımış. Bu artış 100 litreye yakın olması beni bir hayli şaşırttı. Zaten tasarımıyla da bir hayli tatlı hale bürünen bu aracın pazara yeni yüzüyle adım attığı zaman sınıfında başarılı satışlar başaracağını görür gibiyim.

Satış ön görüsü için aracın diğer özellikleri de öne çıkacaktır. Mesela motor seçenekleri bunların en belirleyici faktörü olacaktır. 2017 yeni kasa renault scenic kaputu altında sunulması beklenen dizel üniteler arasında 1.5 dCi motor ile 90 ve 110 ps, 1.6 dCi motor ile de 130 ve 160 ps güç seçenekleri pazardaki elini güçlendirecektir. Tabi benzinli motor beklentisi olanlar için ise 1.2 TCe 100 ve 130 ps’lik seçenekler sunulacaktır. Tabi bunlara ek olarak renault firması şu bilgileri aktardı. Dış görünümde yeni led farlar, 20 inçe kadar jant seçenekleri aracın dinamizmini üst seviyelere taşıyacak. İç mekanda ise Multi-Sense adlı alt yapıya sahip 8.7 inçlik multimedya sistemi, panoramik cam tavan, deri döşeme koltuklar, dijital kadran gibi ekler alınabilirliği yukarı taşımaya çalışacak. Son olarak dört tekerden yönlendirme sistemi olan 4Control ile donanım konusunda özel koz olarak Renault firması rakiplerine karşı kullanacak.

Genel olarak 2017 yeni kasa renault scenic hakkında aktaracaklarım bu kadar. Araç detaylandıkça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hakan dedi ki:

    Yeni scenic tahminen ne zaman gelecek vede fiyatı ne olacak

    1. HCB dedi ki:

      Henüz bilgi yoktur. Gelişmeler olduğu zaman yazıyı güncelleyeceğiz.

] }