Oto Kokpit

2017 Kia Stinger ve Stonic Euro Ncap Sonuçları Açıklandı

2017 Kia Stinger ve Stonic Euro Ncap Sonuçları Açıklandı

Euro Ncap, 2017 yılının bitirmeye çok az kalmışken yaptığı testleri yayınladı. Bunlar arasında Kia kardeşlerden Stinger ve Stonic modelleri de var. Onları bir arada yayınlamak istedim. Bakalım ne sonuçlar almışlar?


2017 Kia Stinger ve Stonic Euro Ncap

Kia Stinger modeline baktığımızda markanın amiral gemisi Euro Ncap’te girdiği testlerde Yetişkin Yolcu da 91 puan, Çocuk yolcu da 81 puan, Yaya da 78 puan ve Güvenlik yardımcısında ise 82 puan olarak 5 yıldızı hak etti. Testlere 2.2 CRDi modeliyle giren Kia Stinger, bu yılın en güvenli 10 aracı arasında yerini aldı. Fakat bu ailenin yeni küçük suv modeli o kadar da iyi sonuçlar almadı.

2017 Kia Stonic, çarpışma testlerinde Stinger kadar başarılı sonuçlar alamadı. Yetişkin Yolcu da 85 puan, Çocuk yolcu da 84 puan, Yaya da 62 puan ve Güvenlik yardımcısında ise 25 puan alan araç, 3 yıldızla testlerden ayrıldı. Aslında bu araç o kadar da güvensiz değil. Yetişkin ve Yolcu değerlendirmeleri oldukça iyi ama güvenlik ekipmanlarının olmamasından dolayı derecelendirme de puanı düşmüş. Mesela hız yardımcı sisteminden hiç puan alamamış. Bunun yanı sıra test edilen araçta aktif kaput, şehir içi yaya algılama ve frenleme özelliği, şerit takip sistemi gibi üstün donanımlar olmadığı için belirttiğim puanlar düşmüş. Bunlarda aklınızda olsun ki Kia Stonic modelini ona göre değerlendirin. Aktaracaklarım bu kadar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }