Sürücü Kursları Rehberi

2016 Yeni Kasa Toyota Hilux Görüntülendi

2016-yeni-kasa-toyota-hilux-3

2016 Yeni Kasa Toyota Hilux Teknik Özellikleri Açıklandı

Pick-up sınıfının en eski japon üyelerinden birisi olan toyota hilux, bu pazara 1968 yılındaki 2 kapılı modeliyle girdi. Yıllar içerisinde bu sınıftaki varlığını güçlendirerek koruyan ve avrupa pazarında da ciddi söz sahibi olan marka, en güncel modelini 2005 yılında 7. jenerasyon hilux ile sundu. Mevcut kasanın yerini yenisi almadı ama 2011 yılındaki makyaj operasyonu ve 2013 yılındaki güncelleme ile aracın pazardaki gücü diri tutulmaya çalışıldı. Fakat, eskisinden çok daha güçlü rakipleri var. Öyle ki vw amarok geldikten sonra pick-up dünyasında daha ciddi rekabetler yaşanmaya başladı. Durum böyleyken toyota‘da bir süredir yeni kasa toyota hilux üzerindeki çalışmalarına hız verdi ve aracın testlerine hız verdi.

2016 yılına doğru yollara çıkması beklenen yeni nesil hilux‘un testleri sırasında casus fotoğrafları çekildi ve internete düştü. Bu fotoğraflardan yola çıkarak, daha önce yayınlanmış olan render çalışmasına çok benzer modelin üretildiğini düşünebiliriz. Yeni hilux, karşısında ford ranger, nissan navara, mitsubishi l200, ısuzu d-max, vw amarok gibi çok ciddi rakipler olduğu için 8. neslin tasarımı, motor seçenekleri, donanımı ve yol performansı büyük önem arz ediyor. Bu açıdan yeni kasa toyota hilux avrupa pazarındaki yerini koruması için 8. jenerasyonun az önce saydığım seçenekleri en iyi şekilde sunması gerekiyor.

Şimdilik geniş detaylar aktaramıyorum, çünkü görseller dışında pek bilgi yer almıyor. Fakat 2015 yılı ortasında bilgiler netleşmeye başladıkça daha fazla bilgiye yer vermeye çalışacağım.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git