Oto Kokpit

2016 Vilner Shelby Mustang GT500 Super Snake

Otomobil dünyasında yeniden dizayn denince akla gelen ilk firmalardan birisi olan Vilner, 20. yılını çok özel araçla kutluyor. Kurumun CEO’su Atanas Vilner tarafından 1996 yılında sektöre kazandırılan Vilner Stüdyo, şimdiye kadar birçok özel otomobilin iç mekanına yeniden hayat verdi. Aradan geçen 20 yılı kutlayan firma bunun için 2013 model Shelby Mustang Super Snake gibi eşsiz bir parçayı seçmiş. Bakalım bunun için neler yapmış.

Shelby Mustang GT500 Super Snake

Otomobilde iç tasarım da en iyiler arasında yer alan Vilner, 20. yılı için tercih ettiği Mustang GT500 Super Snake modelinden bahsetmek istiyorum. Bu araç Amerikan spor otomobil dünyasının gelmiş geçmiş en özel parçalarından birisi olarak öne çıkıyor. Bu araç, 5.8 litre V8 motoru ile 850 beygir 830 nm tork güç üreten araç, 6 ileri manuel şanzımana sahip ve bildiğiniz üzere arkadan itişli olarak yol alıyor.

Vilner Shelby Mustang GT500 Super Snake detaylarına geçtiğimizde firmanın yine elinden gelenin en iyisini ortaya koyduğunu görüyoruz. Dış mekanında ana rengi kırmızı olan ve iç mekanda siyah ağırlıklı detaylara sahip olan Mustang GT500 de daha açık ve dikkat çekici tonları kullanmaya çalışmış. Bunu yaparken de aracın tavanından tabanına kadar nüfuz etmeye çalışmış. Öne çıkan detaylarda yeniden kaplanan yarış koltuğunda deri ve alcantara olarak yapılan uygulama da karbon fiber kaplamaya da yer verilmiş. Üstelik bunu aracın konsolunda, kapı ve birkaç alanda da kullanarak oldukça başarılı görünüm yakalamış. Bunun yanı sıra direksiyon simidi, kokpit alanı, super snake işlemeleri, pedal ve paspas alanındaki detaylar gibi birçok yenilik yapılarak 20. yılının özel aracı hazırlanmış.

Şimdi görsellere geçelim ve yapılanlara daha yakından bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]