Oto Kokpit

2016 Prior Design Audi A6 Avant-RS6 PD600R

Yeni spor otomobillere yaptığı çok özel body kitleri ile öne çıkan Prior Design, son çalışmasında 2016 audi a6 ve rs6 avant modellerine yer verdi.

Yeryüzünde en çok ilgimi çeken araçlardan birisi olan yeni audi rs6 için body kit ve motor güçlendirmesi kapsamında çalışan Prior, ortaya gayet başarılı çalışmalar çıkarmış. Tabi sadece rs6 için değil aynı kapsamda yeni audi a6 avant içinde benzer program izlemiş.

2016 Prior Design Audi RS6‏ PD600R

2016 prior design audi rs6‏ pd600r olarak lanse edilen bu aracın dışındaki değişimlere baktığımızda; ilk bakışta son derece başarılı uygulanan body kit öne çıkıyor. Detaylarına indiğimizde yeni ön tampon, ön tampon eki, yan etekler, arka tampon, arka difüzör, genişletilmiş çamurluklar ve tavan üstü spoyler gelen parçalar listesinde yer alıyor. Mat gri kaplama ile çekiciliğini katlayan RS6, dıştaki son değişim olan Vossen VPS-310 kodlu 21 inçlik jantlarla noktayı koymuş. Tabi buna ek olarak kw süspansiyon kitinin de takıldığını eklemek lazım.

Dıştaki değişimler bittikten sonra iki kardeşinde kalbine el atan Prior Design, burada da hatırı sayılır güçlendirme de bulunmuş. 2016 audi a6 avant için 3.0 TDI 313 ps 650 nm tork değerlerine sahip ünite üzerine çalışan prior, yaptığı değişimler sonucu aracı 411 ps 807 nm tork gücüne ulaştırmış.

Gelelim RS6 için yapılanlara. Bildiğiniz üzere bu araçta 4.0 litre V8 560 ps 700 nm tork güç üreten büyük bir turbo beslemeli motor yer alıyor. Prior Design bu aracı da 670 ps 830 nm tork güce ulaştırmış. Bu uygulamalardan sonra iki otomobilinde performans değişimlerini bende fazlasıyla merak ettim ama herhangi veriler paylaşımı olmadığı için sizlere aktaramayacağım. Fakat birbirinden özel fotoğraflar var. Aralarında en az birisi dikkatinizi çekebilir. Duvar fotoğrafı olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }