Sürücü Kursları Rehberi

2016 ASPEC VW Scirocco R Widebody Çalışması

Çinlileri birçok alanda olduğu gibi otomotiv sektöründe de genellikle kalitesiz ve kopya ürünleri ile biliriz. Fakat durum hiçte öyle değil. Adamlar bazen çok iddialı işlere imza atabiliyorlar. Söz konusu modifiye olsa bile!

2016 ASPEC VW Scirocco R Widebody Kit çalışması bunun en güzel örneği olarak karşımızda duruyor. Hong Kong merkezli çalışan ASPEC tuning görüp görebileceğiniz en iddialı vw scirocco r modifiye çalışmalarından birine imza attı. Aracın görünümünü tehlikeli ve korkunç bir samuraya çeviren firma, kaputu altındaki ünite içinde gerekli özeni göstermiş. Hadi detaylara geçelim…

ASPEC Volkswagen Scirocco R

Aspec volkswagen scirocco r detaylarına önce dıştan başlayalım. Gri renkteki bu aracın kaputu karbon fiber malzemeninde havalandırma çıkışında kullanıldığı çok özel tarza sahip tasarımla ilk dikkati çeken parçalardan birisi oluyor. Karbon fiber ön ızgara, ön tampon, karbon fiber ön tampon eki, genişletilmiş ön ve arka çamurluklar, bunlara harika uyum sağlayan yeni yan etekler, yeni yan aynalar, arkada devasa karbon fiberden yapılmış olan tavan üstü spoyler, arka çamurlukla harika uyum sağlayan arka tampon ve yeni arka difüzör parçaları bu widebody kitin tamamlanmasını sağlıyor. Tabi buna ek olarak yeni egzoz sisteminin çıkışları ve 245/35 R19 lastiklerin eşlik ettiği 19 inçlik yeni jantları unutmamak lazım. Bu değişimlerden sonra scirocco r görünüm açısından çok başarılı seviyeye gelmiş.

Volkswagen Scirocco R Body Kit

Böylesine bir görüntünün stock motorla 280 ps güç üretmesi eksik kalırdı. ASPEC tuning bunun içinde motor üzerinde kullandığı Revo stage 3 paketle 430 beygir güç almış. İngiliz tuning firması revo’nun desteği ile artık çok daha güçlü hale gelen Scirocco R, dizginlenmeye de ihtiyaç duymuş. Bunun içinde önde 380 mm’lik 6 pistonlu, arkada ise 343 mm’lik 4 pistonlu fren sistemi kullanılmış. Bu geliştirmelerden sonra karşımıza aspec volkswagen scirocco r widebody kit adlı eşsiz bir araç çıkmış. Aktardığım bu bilgileri birde görseller üzerinden gidelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git