Sürücü Kursları Rehberi

2015 Yeni Range Rover Evoque Makyajlı Olarak Geliyor

2015-yeni-range-rover-evoque-6
Kompakt lüks crossover suv. Bu segmentin son zamanlarda en iyi temsilcilerinden olan range rover evoque, 2008 yılında konsept modeliyle amerika’daki fuarda karşımıza çıkmıştı. Seri üretime girip yollara çıkması da 2011 yılında gerçekleşmişti. Oldukça iddialı olan bu aracı çıktığı sene test etme imkanı bulmuştum. Ülkemize benzinli motoruyla gelen, dizel motoru ise yüksek hacimden dolayı vergide can sıkan evoque, artık yenileniyor. Yeni kasa gelmiyor ama kapsamlı makyaj operasyonuna tabi tutulduğunu söyleyebilirim. Bazı bilgiler edindim. Bakalım yeni range rover evoque modelinde ne gibi yenilikler yer alacak?

Dışta Özel Dokunuşlar Yapılmış
2015-yeni-range-rover-evoque-6
2015 range rover evoque tasarım anlamında belirgin farklılıklar taşıyacak. Bunu dışta belirgin olarak ortaya koyacak. Detaylarına baktığımızda yeni ön tampon, ızgara, kaput, yeni ledli far yapısı, arka tampon, arka difüzör, makyajlanan stop grubu ve tavan üstü spoyler bariz şekilde yenilik oluşturmuş. Özellikle far grubundaki yeni led yapının başarılı durduğunu söyleyebilirim. İç mekanda ise öne çıkan bariz değişimler yer almıyor.

Teknik Anlamda Ciddi Yenilikler Var
2015-yeni-range-rover-evoque-24
Yeni range rover evoque 2015 modelinde beklenen yenilikler arasında kafa üzerinde hafifletme de yer alıyor. Büyük hafifleme olarak araçta büyük kazanımlar beklenmese de yeni evoque 20-30 kg arası hafiflemesi bekleniyor. Ülkemizde direkt olarak satışı olmayan dizel ünite için yenilikler de yer alıyor. 2.2 litre ED4 turbo dizel motor da 150 beygir güç sabit kalırken, tork değeri 380 nm ‘den 430 nm torka çıkarılmış. Buna rağmen yakıt tüketimi 100 km ‘de ortalama 5.0 litreden 4.2 litreye düşeceği belirtiliyor. Yeni 18 inç jantla gelecek olan bu aracın aynı ünitesinde birde 180 beygirlik seçeneğine yer verilecek. Bu motorun ortalama tüketimi ise 4.8 litre olacak.

Benzinli cephede ise 2.0 litre turbo beslemeli 240 beygirlik motora devam edilecek gibi görünüyor. Fakat bu konuda henüz net bilgi yer almıyor. Şanzıman konusunda ise yakın zamanda range rover evoque kullanılmaya başlanan 9 ileri otomatik ZF şanzıman, aynen yerini korumaya devam edecek. Genel olarak aktaracağım bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı kalıyor. Fakat haftaya perşembe günü 2015 cenevre auto show başlıyor. Bu fuarı dört gözle bekliyorum. Çünkü birçok yepyeni modelin asıl detayları burada netleşecek. Bunlardan birisi de 2015 yeni evoque olacak.

23 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 4.420 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git