Oto Kokpit

2015 Brabus 850 6.0 Biturbo Coupe: Mercedes S63 AMG Coupe

2015-brabus-850-6-0-biturbo-coupe-3
Mercedes’i yeniden dile getiren modifiye firması brabus, bu sefer s63 amg coupe modelini ele aldı. Yine A’dan Z’ye değişim yapan alman tuner, ortaya çok daha güçlü, sportif ve lüks araç çıkarmış. Bakalım detaylarda neler yer alıyor?

Brabus 850 coupe olarak lanse edilen bu eşsiz aracın detaylarına indiğimizde dışta büyük body kit kapsamlı değişimin olmadığını görüyoruz. Onun yerine genel hatlar daha da belirginleştirilmiş. Bunu yaparken karbon fiber malzeme kullanılmış. Ön tampon, yan etekler, arka tampon, bagaj üstü spoyler ve arka difüzör etkilenen parçalar olmuş. Öte yandan egzoz çıkışları brabus imzasını taşıyan çıkışlarla değiştirilmiş. Akabinde 22 inçlik jantlar yerini almış. Zaten brabus 850 coupe ‘yi gösteren en büyük yeniliklerden biri bu değişim olmuş. Sıra iç mekana gelindiğinde ise zaten lüks olan mercedes s63 amg coupe daha da lüks hale getirilmiş. İnce parçalar bakır rengine benzerleriyle değiştirilmiş. Koltuklar yeniden elden geçirilmiş ve brabus logolu daha tarz şekle getirilmiş. Bunun yanı sıra brabus firması dijital kadrana bile müdahale etmiş. Evet bu ekrana bile imzasını atmış. 400 km/s limitli dijital gösterge paneli en çok hoşuma giden detaylardan biri oldu.

Peki bu otomobil o hızlara ulaşacak kadar iddialı mı?
Mercedes s63 amg coupe kaputu altında 5.5 litre V8 çift turbo beslemeli motor yer alıyor ve 585 beygir 900 nm tork güç üretiyor. Brabus silindir sayılarına sadık kalarak bu motorun hacmini 6.0 litreye çıkarmış. Ortaya çıkan güç tamı tamına 850 beygir 1450 nm tork olarak açıklandı. Bu kadar iddialı değer lastikleri çevirmeye başlayıp asfaltla temas ettiğinde aracı 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniye de çıkarıyor. Stock halinde bu değer 4.2 saniye idi. Elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s maksimum hız ise 350 km/s hıza yükselmiş. Ayrıca aracın 0-200 km/s hızlanmasını da 9.4 saniyede tamamladığı bilgisi brabus tarafından paylaşıldı. Kısacası “adamlar yapmış” diyor, görsellerle baş başa bırakıyorumEtiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.