Oto Kokpit

591 Beygirlik Audi TT Clubsport Concept Tanıtıldı

audi-tt-clubsport-concept-1
Otomobil dünyasının duayenlerinden olan audi, yeni konsept modeliyle gündemde çok konuşulan markalardan birisi oldu. Audi TT temelli inşa edilen bu araç, 2.5 litrelik benzinli motora ek olarak elektrikli üniteye sahip. İşte detayları.

2008 yılında audi tt clubsport quattro concept olarak lanse edilen modele göre çok daha çekici görünüme kavuşturulup, daha güçlü hale getirilen bu otomobil, audi’nin spor otomobiller dünyasına gelecekteki bakış açısını prtaya koyuyor. Dıştan bakıldığında DTM yarışçılarına taş çıkartacak kadar iddialı olan bu otomobil, geniş çamurluklarıyla müthiş uyum sağlayan ön ve arka tamponları, dev spoyleri ve 20 inçlik harika jantlarıyla rüyaları süsleyecek kadar özel spor otomobil olmayı başarmış. Aynı çizgiyi iç mekanda da gösteren 2015 audi tt clubsport, yeni tt’den aldığı görünümden pek farkı olmayan iç mekanında alcantara döşemeli yarış koltukları ve 5.5 dijital gösterge paneli ile öne çıkıyor.

Şimdi asıl ilgi çekici noktaya inelim. Yani aracın kaputu altında yatan güce.
Yazımın başlığında 591 beygir güç olduğunu belirtmiştim. Evet, bu TT 591 beygir 650 nm tork güç üretiyor. 2.5 litre 5 silindirli turbo beslemeli motora ek olarak 48 voltluk elektrikli süper şarj ünitesi ile bunu başaran bu özel araç, quattro dört çeker sistemine sahip. 1396 kg boş ağırlığa rağmen 0-100 km/s hızlanmasını 3.6 saniye de tamamlayıp maksimum 310 km/s hıza ulaşan bu araç, gelecekteki audi modellerine ışık tutuyor. Gelecek, elektrikli otomobillerin hükmünde olacak. Otomobil üreticileri de bunun fazlasıyla farkındalar ve geliştirmelerini bu yönde sürdürmeye devam ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.