Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2015 Alfa Romeo 4C Spider ile Tanıştınız Mı?

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

2015-alfa-romeo-4c-spider-18
Alfa romeo 4c ile tanışmam 2012 yılında olmuştu. Aslında konsept kasaydı. 2013 yılında seri üretim bandına girdi ve şimdi de spider yani cabriolet kasasıyla karşımıza çıktı. İtalyan otomobil mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan bu harika aracın var oluşu 2 sene gibi kısa sürede olsa da kökeni alfa romeo 6c ve 8c’ye kadar dayanıyor. 1925 yılında üretilen 6C ve 1931 yılında üretilen 8C’ye kadar dayanan bu harika otomobil’i artık cabrio kasasıyla da göreceğiz. Bakalım detaylar bize neler söylüyor?

Yenilenen led aydınlatma yapısı
2015-alfa-romeo-4c-spider-16
2015 alfa romeo 4c spider dış tasarımında mevcut 4c’ye tamamen benzemese de ondan uzaklaşmayan yapısıyla karşımıza çıktı. Bu eşsiz tasarıma sahip olan otomobilde led aydınlatmaya sahip yeni farlar ve stoplar öne çıkarken, 18 ve 19 inç jantların opsiyon listesinde şekillenmesiyle bu otomobil daha farklı görünümde alınabiliyor. Renk seçeneğinde gümüş gri, kırmızı, siyah ve sarı olarak alınan 4c spider iç mekanında da araç rengine uygun olarak dizayn edilen kokpit yapısı ve 7 inçlik dokunmatik ekranı ile geliyor.

Daha hızlı alfa
2015-alfa-romeo-4c-spider-31
Cabrio otomobiller tentesinden dolayı coupe kasalarına göre ağırlık dezavantajı yaşadığı genel kanı olarak bilinir. Fakat alfa romeo 4c spider için aynı şeyden söz edemeyiz. Karbon fiber malzemelerle ciddi hafifletme yapan italyan üretici, aracın güç kaybını bir kenara bırakın performansta artış bile yaşanmış. Yine 1.75 lt turbo benzinli motorla gelen araç, 237 beygir 350 nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanması saniyenin onda dördü kadar iyileşen bu otomobil, 4.1 saniye de hızlanmasını tamamlarken, maksimum olarak 258 km/s hıza ulaşıyor. Sonuç olarak özgürlük alanı genişleyen alfa romeo 4c spider, hızını da artırarak çok daha fazla keyif verebilecek araç olduğunu gösteriyor. Sırada görseller var…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.