Sürücü Kursları Rehberi

1000 Beygirlik Hennessey 2016 Cadillac CTS-V

Amerikan araçlarını performansta zirveye taşıyan ünlü tuner Hennessey, bu seferde 2016 Yeni Cadillac CTS-V çalışması ile karşımıza çıktı. Aracın motoru üzerinde 3 farklı seviye güçlendirme programı gerçekleştiren Amerikalı tuning firması bakalım neler yapmış.

Spor lüks sedan sınıfının Avrupa’da pek bilinmese de ana vatanında efsane modellerinden birisi olan cadillac cts-v, son jenerasyonu ile yine çok canlar yakmaz için yollara çıktı. Bunu daha iddialı hale getirmekte doğal olarak modifiye firmalarına düşüyor. Bu araç stock haliyle 6.2 litre V8 motoru ile 640 beygir gibi oldukça iddialı güç üretiyor. Turbo beslemeli BMW M5 ve Mercedes e63 amg’nin aksine süpersüper şarj sistemine sahip olan arkadan itişli bu canavar, 8 ileri otomatik şanzıman ile dizginleniyor. Kısaca 2016 cadillac cts-v modelini tanıdıysak asıl mevzuya geçelim.

1000-beygirlik-hennessey-2016-cadillac-cts-v

Hennessey 2016 Cadillac CTS-V çalışması üç farklı setup ile kullanıcısına sunuluyor. İlk etapta stage-1 olarak 750 beygir olarak alabilirsiniz. Bunu yetersiz bulanlar için stage-2 versiyonu 800 beygir olarak sunuluyor. Ben insan değilim ve gt-r gibi devlere boyun eğmek istemiyorum diyenler için ise stage-3 olarak 1000 beygir güç sunuluyor. Amerikalı firma aracı bu seviyeye getirmek için pistonları tekrardan elden geçirmiş ve kendine özel eksantrik milini yerleştirmiş. Yetmemiş intercooler sistemini tepeden tırnağa değiştirmiş. Buna ek olarak süper şarj sisteminin geliştirmiş ve kendine özgü olan HPE motor yönetim sistemi yani yazılım yapmış. Bu modifikasyon işlemi için 1 yıl garanti verdiğini de belirteyim. Fakat stage 1 ve 2 paketi için bunun süresi 3 yıl olduğunu da ayrıca aktarayım. Tüm değişim bu kadar değil. Görünüm içinde karbon fiber malzeme; ön ızgara, ön tampon eki, yan aynalar ve yan etekler, tavan, bagaj üstü spoyler, arka difüzör de kullanılmış ve son dokunuş jantlarla yapılmış.

Sonuç bölümünde ise ortaya yeni nesil katil çıkmış. Fakat henüz yollarda yürüyen modeli yoktur ama onuda yakın zamanda göreceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git